חגורת טיימינג

כל מה שרציתם לדעת על חגורת טיימינג

הכירו את רצועת התזמון של הרכב שלנו

אנחנו בטוחים שכבר יצא לכם לשמוע על רצועת הטיימינג. אותו רכיב ברכב שאנחנו שומעים עליו, אבל לא בטוחה שיודעים מה תפקידו. אז האמת, שזה יותר פשוט ממה שחושבים. רצועת טיימינג היא החלק המתאם את הסנכרון בין חלקי המנוע. כך שכדי שהמנוע של הרכב שלנו, יעבוד בצורה תקינה וחלקיו "יתקשרו" נכון, קיימת רצועת הטיימינג. לכל רכב יש את רצועת הטיימינג המתאימה לו בצורה מושלמת, על ידי יצרן הרכב.

שירותי מוסך

תחזוקת רצועת טיימינג

רצועת טיימינג היא מרכיבי הרכב שזקוקים לתחלופה ואינם חיים לעד. חיי הרצועה משתנים מרכב לרכב ומיצרן ליצרן, אך לרוב, ההמלצה היא החלפה של הרצועה כל 90 אלף קילומטר. מידע על הרכב הספציפי שלכם ומתי כדאי להחליפו, תוכלו למצוא במדריכים באתר יצרן הרכב שלכם

שירותי מוסך

לא מזניחים, מחליפים!

אנחנו נוטים שלא לבצע טיפולי תחזוקה ברכב שלנו, בכדי להימנע מהוצאות גדולות, אך חשוב לזכור שהזנחה של תחזוקה של רצועת הטיימינג, מסוכנת לנו ומסוכנת למנוע הרכב שלנו. תחזוקה נכונה יכולה לחסוך לנו כסף בעתיד על פגיעות משמעותיות יותר וכמובן, לדאוג שהרכב שלנו ימשיך לתפקד בצורה מיטבית.

הזנחה של החלפת הרצועה, יכולה לגרום למספר אירועים לא נעימים כמו – פגיעה בראש המנוע, פגיעה בבוכנת המנוע, פגיעה ועיקום של שסתומי הרכב ועוד. בחלק מהדגמים החדשים בשוק הרכב, במקום רצועה ישנו פתרון של שרשרת תזמון. כל מה שכתבנו, רלוונטי כמובן גם לשרשרת זו וגם בה, מומלץ לטפל בהתאם להוראות היצרן.

חשוב לדעת, כי בחלק גדול מהרכבים, רצועת הטיימינג מקושרת גם למשאבת המים ולכן, בעת החלפה או בדיקה של רצועת הטיימינג, מומלץ לנצל את ההזדמנות ולבדוק את המשאבה ובמי דת הצורך, כמובן להחליפה.

לסיכום – טיפול ותחזוקה, מונעים עוגמת נפש בהמשך. ההמלצה שלנו, היא החלפה של רצועת הטיימינג בהתאם להמלצות היצרן והמוסך בו אתם מטפלים ברכב באופן קבוע

השאירו פרטים ונצור אתכם קשר בהקדם!